Polityka cookies.


Gdzie zaparkować autokarem ?Świdnica - wynajem busów i autokarów , przewóz osób

Położenie, komunikacja, przewoźnicy państwowi i prywatni w Świdnicy

Świdnica to miasto powiatowe w województwie dolnośląskim. Przez miasto przebiega m.in. droga krajowa nr 35 (Wrocław-Świdnica-Wałbrzych-Golińsk), droga wojewódzka 382 (Strzegom-Dzierżoniów-Ząbkowice), droga wojewódzka 379 (Świdnica-Wałbrzych). Obwodnica Świdnicy skutecznie odciąża centrum od ruchu ciężkich pojazdów. Dogodny dojazd do autostrady A4 umożliwia wybudowany w 2012 r. łącznik autostradowy. Główne centrum komunikacyjne stanowi Dworzec Autobusowy przy ulicy Kolejowej, z którego odjeżdżają autokary w kierunku większości miast województwa dolnośląskiego. Tuż obok Dworca PKS znajduje się miejsce odjazdu busów i autobusów prywatnych przewoźników w kierunku miesjcowości: Wałbrzych, Świebodzice, Strzegom, Wrocław, Dzierżoniów. Wynajem autokarów to bardzo dobrze rozwinięta sieć przewoźników - od małych rodzinnych firm, po duże sieci obsługujące przewozy na dalszych trasach. Przewozy w granicach miasta obsługuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Świdnicy. Wiele firm przewozowych oferuje wynajem busów na wycieczki i wyjazdy w pobliskie Góry Sowie oraz do Czech. 

Co warto zobaczyć w Świdnicy

  • Świdnicki Rynek
  • Kościół Pokoju
  • Muzeum Broni
  • Muzeum Dawnego Kupiectw
  • Katedra Świdnicka
  • Ratusz - wieża ratuszowa
  • Kościół św. Józefa
  • Apteka pod Bykami

Gdzie zaparkować autokar 

Kościół Pokoju - ulica Kościelna, bezpłatny parking dla autokarów przy jednej z największych atrakcji Świdnicy. Parking zlokalizowany równolegle do drogi. Z tego miejsca spacerkiem można udać się do Rynku. 

Ośrodek Sportu i Rekreacji - ulica Śląska, bezpłatny przestronny parking dla autokarów, w pobliżu lodowisko, basen odkryty, boiska sportowe, pozostałości po Fleszy Nowomłyńskiej, Park Centralny. 

Zalew Witoszówka - bezpłatne miejsce postoju, ulica Polna Droga, miejsce w okolicach Witoszowa Dolnego, gdzie znajduje się Muzeum Broni i Militariów

Wjazd do ścisłego centrum możlwiy jest jedyie dla samochodów osobowych. Autokar można